Krebiozen

Tymczasem po paru miesiącach w prasie pojawiła się notatka, że krebiozen, jak jednoznacznie wykazały badania, jest bezwartościowy w leczeniu chorób nowotworowych. Kilka dni po przeczytaniu tej informacji pan Wright znalazł się w szpitalu w skrajnie ciężkim stanie i po dwóch dniach zmarł. Tak jak poprzednio leczyła go wiara i pozytywne oczekiwanie, tak teraz zabiło go zwątpienie.

Zauważono, że placebo może wywoływać objawy uboczne podświadomie oczekiwane przez pacjenta, a nawet może doprowadzić do uzależnienia. Wszystko to dzieje się bowiem za pośrednictwem psychiki. I tak w pewnym doświadczeniu pacjentom chorym na raka podano placebo, mówiąc im, że jest to nowy lek przeciwnowotworowy, którego podstawowym objawem ubocznym jest wypadanie włosów. Okazało się, że 31% z tych pacjentów wyłysiało. Tak silne było oczekiwanie negatywnego wpływu leku.

Przy okazji pragnę zauważyć, że w Polsce placebo stosowane jest tylko w badaniach nad nowymi lekami i nie ma obawy, żeby jakiś pacjent otrzymywał je zamiast właściwego leczenia.

Ćwiczenia zawarte w trzeciej części tej książki, pobudzając wiarę i pozytywne oczekiwanie, uruchamiają w Tobie procesy wiodące do zdrowia, podobnie jak w opisanym działaniu placebo. Możesz nauczyć się wykorzystywać te możliwości swojego organizmu bardziej świadomie i celowo.

Related articles

Back to Top