Fizjoterapia zwierząt

Fizjoterapia zwierząt

Różnego rodzaju urazy, złamania i uszkodzenia często dotykają nie tylko ludzi, ale również zwierzęta. Urazy zwierząt są o tyle trudne do leczenia i rechabilitacji, ponieważ zwierzęta nie są w stanie powiedzieć co je boli, opisać bólu.
Stąd tak ważna jest właściwa rechabilitacja wszelkich urazów naszych pupili, również tych egzotycznych, a także zwierząt gospodarskich. Równie ważna jest fizjoterapia zwierząt. Wpływa ona na znaczną redukcję bólu, pozwala na szybsze dochodzenie do zdrowia i redukuję traumę pourazową. Jest szczególnie zalecana i wymagana przy leczeniu urazów i złamań kończyn, kręgosłupa, uszkodzeń mięśni, jak również urazów neurologicznych.
Zdrowie i sprawność zwierząt, szukanie sposobów na sprawne i możliwie szybkie leczenie, możliwie największa redukcja bólu są wielką i słuszną troską ich właścicieli. Dlatego też fizjoterapia zwierząt jest zatem niezwykle potrzebną i cenną dziedziną weterynarii. Obecnie coraz powszechniejsza staje się edukacja w tym zakresie i doskonalenie wśród weterynarzy.

Related articles

Back to Top