Detoksykacja alkoholowa

Odtrucie organizmu po ciągu alkoholowym

Wielu specjalistów, słusznie uważa, że leczenie choroby alkoholowej nie może się obyć bez etapu odtrucia czyli detoksykacji alkoholowej. Proces ten, mylnie przez niektórych uważany za eliminację alkoholu z organizmu, jest w rzeczywistości procesem usuwania z organizmu jego szkodliwych metabolitów, które wyrządzają więcej szkody niż sam alkohol, z którym organizm nie będący w stanie wycieńczenia potrafi sobie dość dobrze radzić.
Metabolity alkoholu są od niego bardziej toksyczne i zdecydowanie bardziej działają destrukcyjnie na organizm. Do tego dochodzi jeszcze odwodnienie, będące wynikiem ciągu alkoholowego oraz zaburzenia gospodarki niezbędnymi dla prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastkami. W skrajnych przypadkach takie zaburzenia mogą być niebezpieczne dla życia, ponieważ prowadzą m.in do niebezpiecznych dla życia zaburzeń rytmu serca.
Detoksykacja alkoholowa musi być zatem przeprowadzona przez doświadczonych specjalistów, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i jej skuteczności.

Related articles

Back to Top